Lielā cīņa ar garlaicību

Kad ārā laiciņš nav pārāk mīlīgs, zirgi visticamāk tiks atstāti stallī. Kad ārā ir šaušalīgi auksts, jeb no gaisa nāk liels slapjums, arī pašam īsti neko darīt negribas, bet daudzi zina, ka ne tikai zirgs kļūst īgns, bet arī pašam maitājas oma, ja ilgāku laiku jāiztiek bez kāpšanas zirga mugurā. Iedomājieties, kā tādās reizēs jūtas zirgs!

Zirgi pēc būtības ir radīti tam, lai kustētos. Pētījumi liecina par to, ka dabā zirgi pavada ēdot un pārvietojoties 18 līdz 22 stundas diennaktī. Zirgi, kad ielikti stallī ar divām ēdienreizēm un daudz laika pārdomām, ātri vien sāk garlaikoties. Garlaicība zirgam ir ne tikai prāta problēma. Tā var radīt arī veselības problēmas, piemēram, kašķēšanās savā starpā var radīt traumas, zirgs var iedzīvoties liekajā svarā, arī kolikas ir patiess drauds. Bez tam, zirgam garlaicības dēļ var attīstīties arī nelāgi ieradumi.

Par laimi ir dažādas lietas, ko varam darīt savu zirgu labā, lai kliedētu to garlaicību. Var izmantot dažādas spēļmantiņas, kā arī mazliet mainīt zirga barošanas režīmu.

Ir pieejamas dažādas īpašas spēļlietas zirgiem – bumbas, laizāmās mantiņas ar kaut ko garšīgu iekšpusē, lai zirgu motivētu mantiņu kustināt. Ne vienmēr jāskatās katalogos vai jādodas uz veikalu, lai iegādātos spēlīti savam zirgam. Šādas mantiņas var izgatavot arī pats. Var izmantot drošu plastmasas priekšmetu vai koka gabalu (jāizvēlas koks, kas nav toksisks). Var virvē iesiet lielu plastmasas pudeli un iekārt stallī, lai jaunzirgam ir ar ko ampelēties līdz brīdim, kad pudele ir iznīcināta. Var izmantot arī lielas bumbas ar tādu kā rokturi, kurā zirgs var iekosties un mest bumbu pa gaisu.

Gaidot, kad uzlabosies laiks, var mēģināt sastādīt treniņu grafiku brīdim, kad atkal varēs atsākt intensīvus treniņus.

Varbūt zirgam.lv lasītājiem ir kādas ģeniālas idejas par to, kā kliedēt savu un zirga garlaicību laikā, kad treniņi nav tik intensīvi?

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Rakstu sagatavoja L.Dombrovska

Atpakaļ

1 komentārs

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase