Tuvojas dubļu sezona

Ziema, sals un sniegs lēnām sāk atkāpties, kas gan no vienas puses vēsta par pavasara un vasaras tuvošanos, bet atkal no otras puses nāk ar nīstajiem dubļiem. Pavasara dubļu jūras ir neizbēgamas un jāņem vērā, ka mīcīties pa dubļiem ne tikai ir nepatīkami, bet var zirgam draudēt arī ar dažādām veselības problēmām.

Viennozīmīgi ir skaidrs, ka nav iespējams pasargāt zirgu no dubļiem. Vienīgā iespēja būtu zirgu izkustināt un pēc tam to turēt stallī, kamēr dubļi pazudīs, taču tas nav risinājums, jo ne visi zirgu īpašnieki var pielāgoties šādam režīmam un tāda izolācija nebūt nenāks zirgam par labu.

Ja zirgam jāuzturas ārā, kur visapkārt plešas dubļu jūras, būtu pašiem jāizvērtē atbildes uz šādiem jautājumiem:

– Vai zirgs ir pietiekami pabarots un tas labi pārcieš ne pārāk ērtos apstākļus?

– Cik lielas ir ar dubļiem klātās ganības?

– Vai ganībās ir kāda vieta, kur zirga var paglābties no dubļiem?

– Vai zirgu laiž ārā pa dienu, bet naktī tur stallī?

– Vai zirgs jūtas labi un tiek nodrošinātas tā labturības prasības?

Paredzot dubļainās sezonas tuvošanos, iesaka ganības ierīkot tā, ka viena to daļa ir augstāka nekā otra. Protams, tas ne vienmēr būs iespējams, bet tādā veidā var panākt to, ka ganībās būs arī kāda sausāka vieta. Ja kopā ganīties laiž vairākus zirgus, iesaka izvēlēties lielākas ganības, jo tad tās tik ļoti nesabradās un zirgiem būs lielāka kustību brīvība. Ja ganības ir mazas un tajās tiek izlaizti vairāki zirgi, tās drīz vien pārvērtīsies par dubļu jūru. Ja ir liels nokrišņu daudzums, labāk zirgu ganībās nelaist, bet to pēc vajadzības izkustināt un paturēt stallī, savādāk vēl vairāk tiks sabojātas jau tā dubļainās ganības. Ja zirgs tiek turēts dubļainās ganībās vai aplokā, regulāri pārliecinieties par to, ka tas jūtas labi, jo lielais mitrums var izraisīt dažādas veselības problēmas, piemēram, dubļu dēļ zirgi vai pazaudēt pakavus, var rasties ādas, nagu problēmas, dāžādas infekcijas.

Interesants gan ir arī fakts, ka dubļi var pasargāt zirga nagu. Zirgam stāvot dubļos naga apakšā no sakaltušiem dubļiem var izveidoties tāda kā cieta dubļu zolīte, kas var zirga nagu arī pasargāt. Taču, ja zirgs visu laiku stāv dubļos, kas sajaukti ar “zirgāboliem” un urīnu, tas tikai palielinās infekcijas iespējas.

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Rakstu sagatavoja L.Dombrovska

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase