Ar sniegu vien zirgam nepietiek

Šoziem nu nemaz nevaram sūdzēties par sniega trūkumu. Daudzi var būt nodomās, tas nekas, ka tagad jāšķūrē takas pagalmā, jo vismaz zirgiem nav jādod tik daudz ūdens kā parasti, jo viņi taču ēd sniegu un tādēļ dzers mazāk. Diemžēl tā tas nebūs!

Ziemas laikā galvenais koliku iemesls zirgiem ir samazinātais ūdens daudzums organismā, jo sniegs nenodrošinās ar nepieciešamo ūdens apjomu. Tiek lēsts, ka vienā galonā sniega (1 galons = 3,8 litri) vidēji ir ap 10 uncēm (1 unce = 0,03 litri) ūdens. Dažādos avotos ir norādīta atšķirīga informācija par to, cik tad daudz ūdens zirgam dienā nepieciešams, bet norādītā robeža ir no 15 līdz pat 45 litriem dienā. Tādēļ brīdina, ka ziemā zirgus bieži var piemeklēt dehidrācija, (ūdnes samazināšanās ķermenī) jo zirgs, pat tad, ja ūdens ir pieejams, to nedzers pietiekamā daudzumā, ja tas būs auksts. Bez tam, ēdot sniegu, zirgam jātērē dārgās kalorijas, lai uzturētu vienmērīgu ķermeņa temperatūru.

Tādēļ eksperti iesaka ziemā zirgiem ūdeni mazliet pat sasildīt, lai zirgs dzertu tik daudz, cik tas vēlas. Nedrīkst arī aizmirst par sāli, kas nepieciešams elektrolītu līdzsvaram, kā arī, lai liktu zirgam dzert.

Zirgi var lieliski pielāgoties, lai pārlaistu ziemu, bet neskādēs arī, ja mazliet tiem palīdzēsim!

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Tekstu sagatavoja L.Dombrovska

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase