Kā pārliecināt zirgu doties iekšā zirgu pārvadājamā treilerī?

Daudzi zirgu īpašnieki kļūst nervozi, ja nepieciešams “ielādēt” zirgu treilerī. Un nav brīnums, kāpēc viņi tādi kļūst. Zirgs ir liels, stiprs dzīvnieks un atrašanās treilerī nav saskaņā ar tā dabiskajiem instinktiem. Zirgs, iekāpjot un atrodoties treilerī, dod zīmi, ka tas mums uzticas un, ka ar viņu būs viss kārtībā. Tas ir lielas, lielas uzticēšanās jautājums. Zirgs ir izdarījis nozīmīgu lēmumu un mums tam ir jāsniedz visa nepieciešamā palīdzība un atbalsts.

Domā kā zirgs

Pacietība ir visa atslēga un, iespējams, ka Jums pat būs nepieciešama pieredzējuša cilvēka palīdzība. Zirgu uzvedības speciālists no Lielbritānijas Maikls Pīss saka: “Ja zirgs atsakās iet treilerī – skatieties uz problēmu globāli. Jūs varbūt gribiet zirgu vest uz konkūra sacensībām, bet tā vietā Jums ar zirgu būtu jāstrādā pie zirga pārliecības sev un ticības Jums. Ja zirgs tomēr ieiet treilerī, lūdziet viņam to izdarīt vēl pāris reizes un tad lieciet viņam mieru (nekur nebrauciet). Nākošajā dienā uzdevumu atkārtojiet, kā arī – izbrauciet nelielu līkumiņu, tad zirgam atkal lieciet mieru. Visu dariet pakāpeniski. Nepaļaujieties uz veiksmi sacensību dienas rītā, tā tikai sabojāsiet sev un zirgam patīkamus mirkļus.”

Top padoms: izvairieties no apkārtējo palīdzības, īpaši, ja tie grib palīdzēt ar visādiem palīglīdzekļiem – slotām, pātagām u.c.

Ir vērts paturēt prātā:

– domājiet par savu drošību, kad vediet zirgu treilerī – velciet aizsargķiveri, cimdus un neslīdošus apavus. Ja zirgs ir ļoti spēcīgs, apsveriet domu virs apaušiem uzlikt tam iemauktus, lai tos varētu noņemt, tiklīdz kā zirgs ir “ielādēts” treilerī.

– Esiet mierīgs. Ja to nespējiet, lūdziet kādam citam ievest jūsu zirgu treilerī. Maikls Pīss saka, ka zirgam, lai novērtētu jaunu situāciju, ir nepieciešamas vismaz 7 sekundes. Nesteidziniet viņu lēmuma pieņemšanas procesā.

– Padariet treileri plašu un aicinošu, atveriet papildus nožogojumus vai barjeras.

– Zirgu droši vediet treilerī, pārliecinieties vai apkārtne ir brīva un treilerim sānos nav novietoti kādi bīstami priekšmeti.

– Ja zirgs raujas atpakaļ – ļaujiet viņam to darīt. Bet uzreiz pēc tam atkal lieciet iet uz priekšu.

– Kad zirgs ieiet treilerī, piesieniet to, aiztaisiet visas barjeras. Dariet to visu mierīgi, bez steigas. Ja steigā visu darīsiet – radīsiet zirgā paniku. Jo viņš taču visu jūt un nevarēs saprast, kāpēc ir tāda steiga un uztraukums. Varbūt kaut kur ir briesmas? Beigās zirgu uzslavējiet.

Raksta avots Horse & Rider novembris 2010

Informāciju sagatavoja Mare Pētersone

Atpakaļ

1 komentārs

  • ES

    ES Super raksts , nav kur piesieties , top padoms vienkārši naglai uz galvas , kā arī pa to ka jāļauj zirgam izkāp ja tas raujas atpakaļ nevis kā daži labi iedomājās ziegu ar spēku uzkraut !

    5. maijs, 2013 @ 23.46

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase