Andis Vārna: zirgi nav mēbeles

Jāšanas sports ir aizraujošs un saistošs. To interesantu padara ne tikai sporta dinamiskums, bet arī personības, kas šo sporta veidu izkopj, popularizē un nes tautās. Lasiet ekpresinterviju ar vienu no Latvijas labākajiem sportistiem Andi Vārnu.

– Kas ir galvenais, lai nodarbotos ar jāšanas sportu Latvijā?

Svarīgi ir tas, kādā līmenī – var vienkārši jāt pa mežu, tam nav vajadzīgi lieli ieguldījumi. Ja grib ar jāšanas sportu Latvijā nodarboties profesionāli…. te sākas lielās galvassāpes. Nevienam nav noslēpums, ka šis ir ļoti dārgs sporta veids, piemēram, es varu ar to nodarboties tikai pateicoties saviem sponsoriem un atbalstītājiem, kā arī zirgu saimniekiem. Protams, vajadzīgs labs stallis – ar manēžu, lai var trenēties arī ziemā, spēcīgi zirgi, labs treneris un spēcīga konkurence.

– Vai būt vienam no labākajiem ir liela atbildība?

Grūti atbildībai piemeklēt kādu mērauklu. Katrā ziņā startēt jebkurā gadījumā ir atbildība savu atbalstītāju, fanu, zirgu saimnieku un komandas priekšā. Jo pirms zirgs un jātnieks vispār nonāk līdz startam, daudzi cilvēki ir ieguldījuši lielu darbu. Lielāka atbildība un uztraukums ir startējot mājās, savu atbalstītāju priekšā. Ārzemēs ir vieglāk.

– Par izaugsmes iespējām – vai tādas ir?

Lai būtu izaugsme, pēc iespējas vairāk jābrauc un jātrenējas ārpus Latvijas, arī jāstartē ārpus Latvijas – kopā ar Krievijas un Eiropas spēcīgākajiem sportistiem, tam, savukārt, vajadzīgi pietiekami lieli līdzekļi.

– Kas vajadzīgs, lai sasniegtu labus rezultātus jāšanas sportā?

Jājāj vismaz pieci gadi, vismaz pieci zirgi katru dienu. Bet ja nopietni, protams, visa pamatā ir neatlaidīgs un sistemātisks darbs un rūpīga kļūdu analīze.

– Ko vēl gribētos sasniegt nākotnē?

Gribētos reiz, ne tikai kvalificēties WEG, bet tajās arī piedalīties. Nu, kaut vai normāli nostartēt Eiropas čempionātā, Pasaules kausa finālos. Piedalīties Olimpiskajās spēlēs arī nebūtu slikti!

– Kā Jūs savus zirgus lutiniet?

Barojam ar burkāniem, citiem kārumiem un vienmēr samīļojam pirms un pēc darba. Mēs izturamies pret zirgiem ar cieņu un mīlestību, saudzējam, rūpējamies un lutinām viņus kā savus bērnus. Viņi nav mēbeles, mēs katru zirgu uztveram kā personību, gan man, gan pārējiem komandas cilvēkiem ar katru zirgu ir īpašas attiecības un attiecību vēsture, gluži kā cilvēku starpā.

Zirgam.lv komanda izsaka pateicību andisvarna.com, kā arī pašam Andim par mums atvēlēto laiku un pacietību.

Atpakaļ

1 komentārs

  • Zirgmilis..

    Zirgmilis.. Taisniba. ZIRGI NAV MEBELES. ZIRGIEM JAVELTA DAUDZ UZMANIBU. UN VISU LAIKU NEVAR BOKSA TURET JAKUSTINA. JASARGA NO SVESIEM

    13. novembris, 2013 @ 19.21

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase