Kas padara par čempionu – Filipe le Jeune īsa biogrāfija

Pasaules jāšanas spēlēs par jauno pasaules čempionu konkūrā kļuva beļģis Filipe le Jeune. Zirgam.lv mazliet papētīja uzvarētāja biogrāfiju, lai mēģinātu noskaidrot, kas vajadzīgs, lai kļūtu par čempionu.

Filips dzimis Briselē, Beļģijā 1960.gada 15.jūnijā un septiņu gadu vecumā rausās mugurā ponijam Poly, lai spertu pirmos soļus pretī uzvarām.

Divpadsmit gadu vecumā Filips ieguva savu pirmo zirgu un startēja nacionālajās konkūra sacensībās 110cm maršrutā, kurās izcīnīja 4.vietu.

Piecpadsmit gadu vecumā, jājot ar Gentleman Jim, izcīnīja desmito vietu sacensību Briseles Botte d’Or finālā. Šis bija izšķirošais mirklis, liekot Filipam nolemt turpināt savu karjeru konkūrā.

Trenējoties Ērika Votera (Eric Wauters) uzraudzībā, Filips piedalās daudzās starptautiskās sacensībās, piemēram, Eiropas Čempioāntā.

Astoņpadsmit gadu vecumā Filips sāk jāt ar zirgaudzētāja Morisa Olivjēra (Maurice Olivier) jaunajiem zirgiem, iegūstot vērā ņemamus rezultātus.

22 gadu vecumā Filips piedalās savā pirmajā Nāciju kausā Romā, jājot ar daudzsološo astoņus gadus veco ķēvīti Starlight.

23 gados viņš iegūst vairākas uzvaras ar zirgu Mister Mundy.

1983.Nelsons Pessoa pieņem Filipu darbā. Tajā gadā tiek iegūts Beļģijas čempiona tituls ar Faon Rouge.

1986.gada 5.novembrī Filips sagaida savu pirmdzimto Filipu junioru.

Nākamos trīs gadus Filips pavada Šveicē, jājot ar Robiani kunga zirgiem. Divus gadus viena no viņa vadošajām ķēvēm ir Nistria, ar kuru Filips piedalās daudzās nozīmīgās sacensībās. Ar Nitria Filips iegūst savu pirmo Pasaules kausu Antverpenē, Nīderlandē.

1990.gadā pasaulē nāk Filipa otrs dēls Tibalts.

1992.gadā Filips ar saviem zirgiem pārceļas uz Baudour, Bēļģijā, kur izveido savu komandu, kas veiksmīgi sadarbojas nākamos trīs gadus, izcīnot vairākas nozīmīgas uzvaras.

1996.gadā Filips pieņem piedāvājumu strādāt Šveicē, kur viņš paliek nākamos trīs gadus, ceļojot pa valsti, galvenokārt piedaloties nacionālā mēroga sacensībās.

Filips atgriežas Beļģijā ar sešiem zirgiem, kas pieder Kamata kungam. Viņš īrē staļļus Bornivālā, bet vēlāk Lupiņjonā. 2000.gadā Filips nopērk īpašumu Lennikā. Viņa zirgi gūst labus rezultātus 2004.gada Olimpiskajās spēlēs Atēnās, kā arī gūst citus panākumus.

Pašlaik Filips trenē 15 zirgus. Viņš dzīvo Lennikā ar saviem diviem dēliem un dzīves biedreni Evu Gironu, kas viņam palīdz zirgu trenēšanā un arī zirgaudzēšanā.

Informācija

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase