Desmit baušļi veseliem zirga nagiem (4)

Zirga nagu veselībai ir liela nozīme, tādēļ par tiem ir īpaši jārūpējas. Turpinām rubriku par zirgu nagu kopšanu, tagad “baušļi” no 7. līdz 10.

7. Palīdziet savas zirgam saglabāt labākos nagus. Dažiem zirgiem dabīgi ir labāki nagi nekā citiem, tādēļ iespējams, ka jūsu zirgam jau ir labākie nagi, kādus tam iespējams izaudzēt, taču ir lietas, ka var palīdzēt šajā jomā:

– pilnvērtīgs uzturs. Jautājiet savam vetārstam, vai jūsu zirga barošanas programma atbilst tā vajadzībām

– pievienojiet biotīna piedevu (iepriekš gan pakonsultējoties ar speciālistiem). Ir zirgi, kas iegūst no šīs piedevas, taču citiem nebūs nekādas ietekmes. Šī piedeva jādod sešus mēnešus gadā, lai gūtu labāko vēlamo rezultātu

– zirgam nepieciešamas fiziskās aktivitātes. Strādājiet ar zirgu uz piemērota pamata. Soļi un rikši uzlabo asinsriti.

8. Zirga nagi pietiekami labi adaptējas pie sausiem vai mitriem apstākļiem, taču tie cieš, ja apstākļi strauji mainās no sausa uz mitru, un otrādi. Par nelaimi tieši tas notiek vasarā, kad ar zirgu gribas nodarboties visvairāk. Esot rasas pielijušā zālē, nagi samirkst un kļūst mīksti, līdzīgi kā cilvēka nagi, ja tie kādu laiku tiek mērcēti. Pa dienu, kad ir karsts laiks, nagi atkal izžūst. Šiem procesiem atkārtojoties zirgiem, kam ir pakavi, pakavu naglas ātri kļūst vaļīgas, radot dažādu problēmu iespējas. Ir vairāki veidi, kā samazināt šādu apstākļu ietekmi:

– samaziniet laiku, ko zirgs pavada slapjā zālē nakts laikā

– apstrādājiet nagus ar īpašiem līdzekļiem, piemēram, kādu nagu eļļu, kas stiprina nagus

– izvairieties no liekām peldēm. Sviedru nomazgāšana pēc treniņa ir nepieciešama, taču nelieciet savam zirgam pusstundu stāvēt ūdens peļķē.

9. Izvairieties no zirga turēšanas dziļos dubļos, tas var veicināt dažādu infekciju attīstību, kā arī rada apstākļus, kad zirgs nejauši var noraut pakavu. Dubļi arī zirga nagu tīrīšanas uzdevumu daudz grūtāku.

10. Pasargājiet zirga nagus transportēšanas laikā. Lai to nodrošinātu, ir pieejami daudz uz dažādi īpaši šim nolūkam ražoti produkti.

Katrs jātnieks vai zirgu īpašnieks ir atradis piemērotāko līdzekli sava zirga nagu aizsardzībai. Iespējams, ka šī rubrika atgādināja par piemirstām lietām vai arī deva jaunas idejas. Viennozīmīgi, šeit uzskaitītais nav vienīgais un pareizākais risinājums, jo katrs pats savam zirgam izvēlas to labāko un piemērotāko.

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Tekstu sagatavoja L.Dombrovska

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase