10 uzdevumi, gatavojoties ziemai

Staļļu sagatavošana ziemai, ganību sakopšana, ūdens tvertņu iztukšošana, vasaras ekipējuma tīrīšana un pareiza glabāšana – tās ir svarīgas lietas, kas jāveic, pirms ziemas atnākšanas.

Parūpējoties par lietām, kas ir atkarīgās no zirgu īpašnieka, nozīmē arī domāt par vidi, uzsver Laurija Kernija, izdevuma “Green Horsekeeping Guide” redaktore. Ik reize, kad kaut kas jāaizstāj tādēļ, ka to sabojājis zirgs, jeb arī tādēļ, ka kaut kas nav pareizi apsaimniekots, saistās ar izdevumiem, kā arī iespējams tiek nodarīts kaitējums videi.

Šeit būs desmit “zaļie” uzdevumi, kas jāveic pirms ziemas iestāšanās:

1. Staļļa sagatavošana ziemai, proti, sasisto logu vai durvju salabošana, parūpējoties par to, ka pa tiem ziemā neaizplūst siltums. Ja stallī ir ūdens sildītājs, ietiniet to un arī karstā ūdens trubas izolējošā materiālā, lai taupītu enerģiju. Aizvāciet visu, ko nelietosiet ziemā, piemēram, ventilatorus, kā arī šķidrumus, kas var sasalt, piemēram, līdzekļus pret kukaiņiem, sētas krāsu u.c.

2. Apkopiet ganības. Ja nav speciālas iekārtas, tas ar dakšām izlīdziniet mēslu kaudzītes.

3. Izkaisiet mēslus uz siena laukiem vai ganībām, kas netiks lietotas ziemā.

4. Novāciet šļūtenes un iztukšojiet ūdens tvertnes. Šļūtenes sarullējiet un noglabājiet. Ūdens tvertnes izmazgājiet.

5. Notīriet un pareizi noglabājiet vasaras ekipējumu, tādā veidā to pasargājot no temperatūras maiņu postošās ietekmes, kā arī potenciālajiem peļu un žurku draudiem.

6. Izmazgājiet mušu aizsargus, apaušus, ko ziemā nelietos, segas. Salabojiet plēsumus segās, maskās un kāju saitēs. Glabājiet tās noslēgtā vietā.

7. Pēc pēdējās lietošanas reizes iztīriet zirgu treileri.

8. Salabojiet sētas, aizstājiet izpuvušās daļas un stabus, jo noteikti negribēsiet rakst stabus, kad zeme būs sasalusi.

9. Nokrāsojiet vārtus, kas izgatavoti no metāla, lai tie nerūsētu, it īpašu uzmanību pievēršot tad, ja pa vasaru tie bojāti.

10. Neiekrāmējiet sāls klučus vai citus produktus aiz siena ķīpām tā, lai netiktu tiem klāt, tādā veidā aiztaupot lieku braucienu uz veikalu.

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Tekstu sagatavoja L.Dombrovska

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase