Desmit baušļi veseliem zirga nagiem (3)

Zirga nagu veselībai ir liela nozīme, tādēļ par tiem ir īpaši jārūpējas (turpinājums – 4. līdz 6.bauslis)

4. Plānojiet kalēja vizītes saskaņā ar jūsu zirga individuālajām prasībām. Lai gan vidēji kalēja apmeklējums jāplāno ik pēc sešām – astoņām nedēļām, tomēr nav noteikta standarta intervāla starp nagu griešanu un pakavu maiņu. Ja jārisina kādas nagu problēmas, tad kalēja apmeklējumam jābūt biežākam. Ja problēmu nav, bet jūs pamanāt, ka zirgs ar pakaļkāju sit pa priekškājas naga aizmuguri (dzirdēsiet metālisku skaņu), vaicājiet kalējam, vai nav iespējams ierasties ātrāk, lai novērstu iespējamās problēmas.

5. Ja jūsu zirgs ir apkalts, katru reizi, tīrot tā kājas, pārbaudiet vai pakava naglas nav izvilkušās. Tas liecina par to, ka pakavs kļuvis vaļīgs. Zirgs var sevi savainot, ar vienas kājas naglu nobrāžot otras kājas iekšpusi. Jāraugās, lai pakavs nebūtu deformējies vai izkustējies no vietas. Ja pakavs ir izkustējies, tā naglas var savainot zirga jutīgo naga daļu.

6. Iemācieties pats noņemt pakavu. Daudzi kalēji ar prieku iemācīs jūs, kā to darīt. Ja varat noņemt salocītu vai vaļīgu pakavu, jūs aiztaupīsiet zirgam sāpes un novērsīsiet turpmāku naga bojāšanu, padarot dzīvi vieglāku ne tikai zirgam, bet arī kalējam un veterinārārstam.

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Tekstu sagatavoja L.Dombrovska

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase