Pasaules jāšanas spēļu īsa vēsture

Ideja par to, ka Pasaules čempiona titula īpašnieki visās FEI disciplīnās tiks noskaidroti vienā vietā un viena pasākuma ietvaros, pirmo reizi tika izteikta FEI 1983.gadā. Līdz tam Pasaules Čempionāti katrā disciplīnā notika atsevišķi, konkrētām vietām iegūstot tiesības šos pasākumus rīkot ik pēc četriem gadiem.

Piemēram, Kentuki Zirgu parku ASV Jātnieku federācija izvēlējās, lai organizētu Pasaules Čempionātu trīscīņā 1978.gadā pēc tam, kad Brūss Deividsons no ASV 1974.gadā ieguva čempiona titulu.

Pirmās Pasaules jāšanas spēles notika Stokholmā, Zviedrijā 1990.gadā. Čempiona titulus izcīnīja sešās disciplīnās – konkūrā, iejādē, trīscīņā, pajūgu braukšanā, izturības jājienos un voltizēšanā. Nākamās spēles rīkoja 1994.gadā Hāgā, Nīderlandē.

1998.gadā tika atceltas spēles Dublinā, Īrijā, tādēļ Roma nāca talkā un sagatavojās pasākumam viena gada laikā. Titulus izcīnīja visās disciplīnās, izņemot izturības jājienus, kas tajā gadā notika Dubajā.

Nākamās spēles notika Heresā de Frontera, Spānijā 2002.gadā, kad pirmo reizi programmā tika iekļauts arī reinings, bet nākamās spēles 2006.gadā tika rīkotas Āhenē, Vācijā. Titulus izcīnīja septiņās disciplīnās.

2010.gada spēles pirmo reizi devušās prom no Eiropas un tiek rīkotas ASV – Kentuki Zirgu parkā. Pirmo reizi spēlēs iekļauta arī paraiejāde (jātniekiem ar īpašām vajadzībām), kas ir jaunākā FEI disciplīna. Kopā šogad tiks izcīnīti kausi astoņās disciplīnās.

Pasākuma apjoms nudien ir iespaidīgs, jo pieteikumus spēlēm iesniedza 58 valstu nacionālās federācijas, kopā vairāk nekā 900 jātnieku un 1300 zirgu. Valstis, kuras pieteicās spēlēm un arī kādās disciplīnās jātieki plānoja startēt, var atrast šeit.

Plašāku informāciju par pasākumu var iegūt šeit.

Atgādinām, ka Pasaules jāšanas spēles šogad notiek Kentuki, ASV no 25. septembrim līdz 10.oktobrim

Raksta atsauce

Tekstu sagatavoja L.Dombrovska

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase