Kāds ir mans zirgs…par veiklo zirgu

Esam jau Jums pastāstījuši par Laimīgo jeb patieso zirgu, Nemierīgo zirgu un par Pašpārliecināto jaunuli. Šoreiz apskatīsim Prasmīgo zirgu.

Prasmīgais jeb veiklais zirgs

Maikls Pīss, problēmzirgu treneris no Lielbritānijas, saka, ka veiklā tipa zirgi pārsvarā esot ķēves. Šie zirgi ļoti labi sevi kontrolē un tiem nekas nebūs par šķērsli, lai papriecātos. Veiklais zirgs gan cilvēku cenšas par daudz neizaicināt, lai nebūtu jāsastopas ar nepatīkamām sekām, kas varētu rasties pēc pārlieku lielas ālēšanās.

Maikls stāsta, ka viņam šī tipa zirgi patīk vislabāk, jo tie ir uzticami un tiem ir ļoti izteikts pašsaglabāšanās instinkts. Veiklā tipa zirgs rūpējas par sevi un ļoti reti iekuļas nepatikšanās. Šī tipa zirgi lieki sevi nesatrauks. Treniņos tie gan īpaši nepārcentīsies, bet ja jātnieks paprasīs visu pareizi, tad tie darīs visu, ko liek.

Treniņu padomi

Zirgam mēģiniet visu pasniegt kā spēli un pieturieties pie 50:50 tipa attiecībām, kur valda abpusēja cieņa un uzticēšanās. Ja būsiet pārāk pielaidīgs, zirgs Jūs “izmantos” pēc pilnas programmas un sirds patikas. Ja būsiet pārāk stingrs, zirgs Jums neklausīs un nedarīs neko. Ar šī tipa zirgu nekad nerīkojiet lielus ķīviņus – Jūs noteikti zaudēsiet un zirgs visā vainos Jūs. Rezultātā Jūsu savstarpējās attiecības pasliktināsies.

Dodiet šī tipa zirgam vielu pārdomam – jājiet pa dažāda seguma ceļiem, iepazīstiniet zirgu ar dažādām vietam, skatiem un dažādojiet slodzi. Rūpīgi apsveriet, kam Jūs dodiet jāt ar veiklā tipa zirgu, jo tas asi izrādīs nepatiku, ja kaut kas nenotiks pēc plāna.

Top padomi

  • prasiet zirgam visu ar apdomu un Jūs no šī draiskuļa iegūsiet uzticamu partneri;
  • nostipriniet savstarpējās attiecības, lai tajās valdītu abpusēja uzticēšanās;
  • dažādojiet un padariet treniņus pēc iespējas interesantākus – “spēlējiet spēli pēc zirga noteikumiem”;
  • uzturiet 50:50 attiecības;
  • nekad nestrīdieties ar šī tipa zirgu, Jūs zaudēsiet;
  • nodarbiniet zirga prātu: dodieties izjādēs, izvairieties no ilgas un vienmuļas soļošanas, labāk leciet pāri nokritušiem kokiem, šķērsojiet upes un mainiet izjāžu maršrutus. Rezultātā zirgs būs visu uzmanību sakoncentrējis uz Jums un tam nebūs laika muļķoties;
  • jaunas lietas māciet zirgam pakāpeniski;
  • šī tipa zirgs iespējams būs viena cilvēka zirgs, apsveriet, kam ļaujiet ar to jāt.

Informācija no Horse & Rider 2010. gada septembra izdevuma

Rakstu sagatavoja Mare Pētersone

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase