Kāds ir mans zirgs?

Pirms trenējiet zirgu, uzziniet vairāk par tā raksturu, lai izvairītos no pārlieku lielas agresijas vai gluži otrādi – iecietības. Ne vienmēr Jūs pareizi uztveriet zirgu, ja Jūs domājiet, ka zirgs ir spītīgs, tad iespējams, ka tas vienkārši ir nobijies. Ir svarīgi zirgam nepiedēvēt arī kādu reputāciju, piemēram, ja Jūs zirgu raksturojiet kā problēmzirgu, tad Jūs tam neļaujiet mainīties. Rodiet laiku, lai iepazītu zirgu un tikai tad trenējiet to atkarībā no zirga rakstura.

Maikls Pīs (Michael Peace) dod noderīgus padomus, kā strādāt ar katra tipa zirgiem. Atklājiet, kurš no tipiem raksturīgs Jūsu zirgam un tad sekojiet Maikla norādījumiem.

Patiesais jeb laimīgais zirgs

Šī tipa zirgi ir vieni no laimīgākajiem, tie pasauli uzskata par labu vietu, tiem nav problēmu saskarsmē ar cilvēkiem un šiem zirgiem ļoti patīk izpildīt cilvēku dažādās pavēles un lūgumus. Laimīgais zirgs tiek uzskatīts par laipnu, tādu, kas uzticas cilvēkiem. Ja šo zirgu kaut kas nobaida – tas būs priecīgs, ja būs paklausījis jātnieku. Ja jātnieks šo zirgu tādos brīžos prasmīgi nomierina, pārliecina un iedrošina, tad reti ar to būs problēmas. Laimīgais zirgs ir pieklājīgs, tomēr arī ar nelielu pārliecību. Šī tipa zirgs ir ļoti jūtīgs, ja pret to izturas rupji. Zirgs klaji izrādīs bēdas, ja tiks apvainots vai sodīts.

Treniņu padomi

Nekad par daudz neizmantojiet zirga vēlmi mācīties, nepārstrādiniet to. Gatavojieties vairāk izdarīt tajās dienās, kad zirgam ir labs garstāvoklis, bet ņemiet vērā, ka būs dienas, kad zirgam pilnīgi neko negribēsies darīt – respektējiet to un lieciet tam strādāt mazāk. Ja zirgu pārslogosiet, tikai tapēc, ka kaut kas ir jāsasniedz un ar domu, ka “nekas Jūsu ceļā nestāsies” – rezultātā iegūsiet zirgu ar iedragātu entuziasmu strādāt un mācīties. Respektējiet zirga jūtas un izturieties pret to godīgi. Neaizmirstiet par uzslavām, ja zirgs izpildījis Jūsu prasību. Ja zirgs nesaprot, ko Jūs prasiet – padariet signālus tam saprotamākus vai mainiet savu pieeju. Atcerieties, ja kaut kas nenotiek pēc Jūsu prāta, iespējams, ka tas nav pareizais veids, kā kaut ko zirgam paprasīt.

Top padomi:

  • Lai nezustu entuziasms, regulāri mainiet zirgam domātos uzdevumus;
  • Uzmanieties, lai pārāk neizmantotu zirgam dabas doto vēlmi mācīties. Ja Jūsu acīs zirgs ir ideāls, tad atcerieties, ka zirgam noteikti būs dienas, kad tas nevēlēsies strādāt – respektējiet to;
  • Cieniet zirga jūtas un regulāri uzslavējiet par labi paveiktu elementu vai kādu no Jūsu prasībām;
  • Ja kaut kas neiet kā vēlētos, tad Jūs to nedarāt pareizi. Meklējiet citu taktiku;
  • Dodiet zirgam iespējami skaidrus signālus.

Turpinājums par pārējiem tipiem sekos…nākamais tips – nemierīgais zirgs.

Informācija no Horse & Rider 2010. gada septembra izdevuma

Rakstu sagatavoja Mare Pētersone

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase