Zirga izveicības trenēšana

Lai arī zirga kustīgums un veiklība automātiski uzlabojas ar treniņu progresu, noteikti vingrinājumi iejādes laukumā vai maršrutā, kā arī apvidū var palīdzēt šim mērķim. Lokanības un koordinācijas spēju treniņu priekšnosacījums ir zirga atslābinātība un līdzsvars.

Izveicības veicināšana ar iejādes darba palīdzību:

  • Sāniskās gaitas apvienojumā ar virziena maiņā un liektām līnijām, piemēram: volts-plecs-volts vai vēlāk pieņemšana-plecs-pieņemšana;
  • Tāpat arī sāniskās gaitas apvienojumā ar tempa maiņu, piemēram, plecs- paplašinājums – plecs.

Izveicības veicināšana ar konkūra vingrinājumiem:

  • Iejādes vingrinājumus var apvienot ar nelielu lekšanu, piemēram, uzejot uz šķērsli no šaura pagrieziena/volta;
  • Noderīgas ir ģimnastiskās rindas ar dažādiem attālumiem un šķēršļu augstumiem. Svarīgi ir atcerēties, ka šķēršļi nedrīkst būt pārlieku augsti, bet jātnieks nedrīkst zirgam piepalīdzēt. Zirgam pašam ir jāskatās, vai jāpieņemas vai jāpaātrina temps un attiecīgi jāreaģē. Ģimnastikas rindas var izmantot un apvienot arī ar uzsēdes treniņiem: pavadas sasieniet mezglā, vadiet zirgu līdz pirmajam rindas šķērslim, tad abas rokas salieciet aiz muguras un ļaujiet zirgam paveikt savu darbu. Tādējādi var trenēt līdzsvaru un vienlaikus daudzveidot treniņus. Pieredzējušāki jātnieki var arī to veikt bez kāpšļiem.

Izveicības veicināšana apvidū:

  • Uzstādiet apvidus šķēršļus uz dažādiem pamatiem.
  • Dažādojiet atspēriena un piezemēšanās augstumus un vietas.
  • Izmantojiet „grāvja „ efektu, kad zirgs tikai pēc atsperšanās saredz, kur piezemēsies. Tas veicina uzticēšanos zirga un jātnieka starpā.

Informācijas avots: St. Georg.

Tekstu sagatavoja Sigita Eitcena

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase