Nav iespējams piemuļķot zirgu

Ir dzirdēts, ka pasaulē daudzi vīrieši un sievietes savu potenciālo partneri liek pārbaudīt savam sunim, proti, ievedot mājās svešinieku, skatās, kā uz viņu reaģēs mājas mīlulis. Ja sunim svešinieks nepatīk, tad iespēja iekarot saimnieka vai saimnieces sirdi šim indivīdam turpmāk tiek liegta, bet ja suns svešinieku pieņem, tad tā tiek uzskatīta par labu zīmi romantisku attiecību turpināšanai. Lai gan daļa suņu īpašnieku par šādu pārbaudījumu tikai pasmiesies, daudzi to uztver ļoti nopietni. Un visticamāk viņi dara pareizi!

Daudziem dzīvniekiem, tajā skaitā arī zirgiem, piemīt neizskaidrojama spēja uztvert emocijas, kā arī indivīda iekšējo būtību. Pat ja jums izdodas izspiest smaidu un noslēpt negatīvās emocijas, piemēram, stresu un dusmas no cilvēkiem, jūs to nenoslēpsiet no zirga. Patiesībā zirgus var uzskatīt par dabīgiem melu detektoriem, kas spēj nolasīt cilvēka emocionālo stāvokli, kā arī cilvēka patiku vai nepatiku pret zirgiem.

Raksta autors Džefrijs Rolo (Jeffrey Rolo) saka, ka tad, kad kāds no viņa vislabsirdīgākajiem zirgiem pēkšņi izrāda nepatiku pret kādu, deviņos no desmit gadījumos viņš uzticēsies zirga instinktiem. Zirgi lielākoties neizjūt atriebības kāri, kā arī tiem nav iemesla uzbrukt kādam bez iemesla, bet zirgi vienkārši uztver cilvēku tādu, kāds viņš ir. Ja zirgam ir interese par viesiem, bet pēkšņi tas izrāda nepatiku pret kādu no tiem, zirgs noteikti šajā cilvēkā saskata ko tādu, ko saimnieks sākumā nav uztvēris.

Ja zirgam patīk jūsu sabiedrība, jūs to noteikti uzreiz sapratīsiet. Ja zirgs jums uzticas, arī to jums skaidri parādīs. Un kad jūs zirgam nepatīkat, tas darīs visu, lai liktu jums par to manīt. Dažreiz šķiet, ka pasaule būtu daudz jaukāka, ja cilvēki būtu tik pat godīgi kā zirgi.

Zinošam jātniekam, strādājot ar zirgiem, vienmēr vajadzētu būt mierīgam, nosvērtam un savāktam. Tās ir trīs īpašības, kas lieti noder, lai treniņu padarītu lietderīgu, kā arī lai radītu pozitīvu gaisotni zirga un cilvēka saskarsmē. Jāpatur prātā, ka jūs vadāt zirgu un tas gaida norādījumus no jums. Ja esat uztraukts, zirgs ātri sapratīs, ka kaut kas nav kārtībā, tas sapratīs, ka esat dusmīgs vai aizkaitināts, un tādēļ arī tam būtu jāsāk uztraukties. Zirgs nespēs koncentrēties, kā arī nespēs gūt no jums spēku, jo sāks uztraukties par negatīvajām emocijām.

Ir svarīgi, ka tad, kad esat negatīvu emociju varā, jūs neejiet pie saviem zirgiem un ar tiem nestrādājiet, jo negatīvās emocijas uztrauks jūsu zirgu. Veltiet dažas minūtes vai pat stundas, lai atgūtos un atbrīvotos no ikdienas negācijām.

Pat mēs, redzot, ka kāds no mūsu mīļajiem ir sarūgtināts, paši jūtamies slikti. Tas pats notiks ar zirgu, tādēļ nevajadzētu par zemu novērtēt jūsu zirga jūtas pret jums.

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Tekstu sagatavoja Linda Dombrovska, zirgam.lv komanda

Atpakaļ

5 komentāri

 • CV

  CV Ļoti labs raksts! Paldies!

  3. augusts, 2010 @ 19.32
 • domiga

  domiga Viss ir pilnigi pareizi. Man pat nesen iejatais jaunzirgs , kurs uzvedas jau ka vecs zirgs, nometa nervozu un stresainu jatnieku zeme, bet pec tam uz citu jatnieku reageja ar pavisam vesu pratu. gruti man tam jatniekam iestastit, ka jasakarto sava galva.

  6. augusts, 2010 @ 17.01
 • navi

  navi Interesanti bija to novērot strādājot par instruktoru, ne reizi vien bravurīgs klients uzrausies zirga mugurā palika stipri savādāks. Kas arī zirga mugurā mēģināja demonstrēt savu gudrību, piedzīvoja galvu reibinošu lidojumu. Ar jaunzirgiem srādāt var tikai tie, kas tiešām prot savākt paši savas emocijas, tad zirgu, ar dažādiem cilvēku nezināšanas un dažreiz arī muļķības dēļ iegūtiem niķiem būs daudz mazāk.

  20. marts, 2012 @ 12.56
 • sintija

  sintija kā var saprast, ka zirgam tiešām mana kompānija ir patīkama. Varbūt, ka viņam mana kompānija ir vienaldzīga?

  8. jūnijs, 2012 @ 20.56
 • Madara

  Madara Sintij, palaid savu zirgu aplokā ar citiem zirgiem. Un tad ej apciemot savu zrgu uz aploku ar tukšām kabatām. Tad tu redzēsi, cik interesanta viņam liksies ;) Man jājamzirgs vienmēr atnāk apsveicināties. Bet ir kadri, kas pat neskatās virsū un mani neredz, bet ir jaunieši, kas stundām var bužināties, kasīties utt. Tātad es secinu, ka lielākai daļai esmu interesanta, arī tiem kurus nejāju. Bet ir kadrs, kas man nelaižas rokās. Kad es ar viņu strādāju viss bija ok. Un es vēl smējos par izmisušajiem zirgkopējiem, kas to zirgu tvarstīja pa aploku - tagad esmu viņu pozīcijā.

  24. februāris, 2014 @ 15.32

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase