Šķēršļu pārvarēšana ar vecāku zirgu

Ja jūsu īpašumā ir zirgs gados, visticamāk jūs aizdomāsieties par to, cik lielai slodzei dzīvnieku var pakļaut un vai ar to var tupināt pārvarēt šķēršļus.

Eksperti uzskata, ka var arī lēkt ar divdesmit gadus vecu zirgu, ja vien tas ir vesels un to dara labprāt. Vecāki zirgi ir tieši piemēroti jātniekiem, kas vēl tikai mācās, un tādēļ nevajadzētu tos vienkārši norakstīt to vecuma dēļ. Taču, ja runa ir par veciem zirgiem, īpaša uzmanību jāpievērš to locītavu stāvoklim, pārliecinoties par to, vai locītavas vecuma vai slimību dēļ nav deformējušās. Apzinoties, ka ar osteoartrītu sirgst praktiski visi zirgi gados, vajadzētu reāli izvērtēt sasniedzamos mērķus, taču, nodrošinot zirgam aktīvu dzīvesveidu, palīdzēsiet dzīvniekam saglabāt locītavu elastību.

Ir pieejamas daudz un dažādas piedevas zirga locītavu veselībai. Taču brīdī, kad saprotat, ka zirga komfortu ikdienā nav iespējams nodrošināt bez dažādiem medikamentiem, vajadzētu padomāt par tā slodzes samazināšanu.

Vēl viens būtisks aspekts attiecībā uz zirga veselību ir tā svars. Kā arī katru gadu jāpārbauda tā zobi, lai to malas nekļūtu asas, tādā veidā radot dzīvniekam diskomfortu ēdot.

Taču vissvarīgākais ir ieklausīties zirgā. Zirga attieksme daudz par ko pastāstīs. Ja ievērojat kādas izmaiņas uzvedībā treniņu laikā, ja zirgs kļūst īgns, tas mēģina pateikt, ka tas izjūt sāpes. Atcerieties, ka pirms katra treniņā zirgs kārtīgi jāiesilda. Ar pareizu aprūpi un barošanu zirgs kalpos jums vēl daudzus gadus!

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Tekstu sagatavoja Linda Dombrovska, zirgam.lv komanda

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase