Mieži zirgu barībā

Mieži ir nozīmīga sastāvdaļa daudzās zirgu barībās, taču cik īsti tā ir piemērota zirgu diētai?

Mieži ir izplatīta graudaugu kultūra visā pasaulē, kas īpaši labi jūtas reģionos ar mērenu nokrišņu daudzumu un salīdzinoši īsu augšanas sezonu. Tā nozīme zirgu ēdienkartē ir atkarīga lielā mērā no miežu pieejamības. Piemēram, ASV miežu audzēšana sastāda tikai 20% no visām graudaugu kultūrām. Arvien vairāk zemnieku pievēršas citu kultūru audzēšanai, lai apmierinātu vietējo biodegvielas ražotāju prasības. Tāpat liela daļa izaudzēto miežu tiek izmantota alkohola ražošanā, līdz ar to zirgu barību ražošanai paliek vien neliela daļa.

Kā vērtējami mieži kā zirgu barības sastāvdaļa?

Mieži ierindojami kaut kur pa vidu starp auzām un kukurūzu. Uz vienu svara vienību mieži nodrošina vairāk sagremojamās enerģijas un kopējo pieejamo barības vielu apjomu nekā auzas, taču kukurūzas līmeni tie tomēr nesasniedz.

Daudzi zirgu īpašnieki dod priekšroku miežiem nevis auzām, jo uzskata, ka no miežiem zirgi nebūs tik enerģiski un nervozi.

Pastāv uzskats, ka mieži der kā barība, ar kuras palīdzību uzbarot zirgu, taču tā nebūt nav pati labākā šim nolūkam. Miežiem ir neapmierinošas fosfora/kalcija satura attiecības (kukurūzai un auzām tās arī nav ideālas, taču miežiem ir vissliktākās). Miežos arī nav vitamīnu A un D, tādējādi zirgu īpašniekiem nāksies tos nodrošināt no citiem avotiem.

Miežu graudi ir ļoti cieti un ir jāsapiež pirms izbarošanas zirgiem, tomēr tos nevajadzētu samalt vai sasmalcināt pārlieki sīki. Tā rezultātā var iegūt ķepīgu barības masu, kas var nosēsties zirga kuņģī un izraisīt kolikas. Tāpat kā daudzi graudaugi, arī mieži nenodrošina tādu apjomu, kā rupjā barība – un tieši apjoms ir nozīmīgs zirga gremošanas trakta normālai funkcionēšanai.

Ieteicams ir sajaukt miežus ar kādu apjomā bagātīgāku barību, piemēram, cukurbiešu spraukumiem, sasmalcinātu sienu, lucernu, pat saplacinātām auzām, tādējādi panākot, ka apjomīgākā barība sastāda 15-25% no kopējās sajauktās barības.

Dažiem zirgiem nepatīk miežu garša. Tie paliek garšīgāki pēc termiskas apstrādes (vārīšanas) vai, pievienojot melasi.

Jāatceras, ka katrs graudaugs ietver sevī savu barības vērtību, ja tā apvalks ir neskarts. Saplacinot vai sasmalcinot graudus rūpnieciskā ceļā, to barības vielu vērtība sāk kristies. Ja miežu graudi tiek saplacināti tieši pirms izbarošanas, var saglabāt maksimālo barības vielu saturu graudos.

Miežu kvalitāte atšķiras – kvalitatīvi mieži ir patīkamā, bāli zeltainā krāsā, graudi ir vienādas formas, nebojāti.

Miežu barības vielu vērtība

  • Kalorijas: 3350 līdz 3600 uz kilogramu
  • Kopējās patērējamās barības vielas: aptuveni 82%
  • Jēlproteīni: 14%
  • Šķiedras: 6%
  • Sagremojamie proteīni: 11.5%
  • Kalcijs: 0.05%
  • Fosfors: 0.38%

Informācijas avots: www.horsetalk.co.nz

Raksta autors: Sigita Eitcena

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase