Treniņi ir visa pamats

Kad gatavojiet zirgu sacensībām, mēģiniet pārdomāt, kas zirgam ir jāzina, lai izvēlēto disciplīnu veiktu godam.

Iejādes zirgam, neskatoties uz to, ka tas ir lokans, paklausīgs un spēj veikt visus elementus, piemēram, būs lietderīgi iepazīties ar darbu imitētā sacensību laukumā. Ja ikdienas treniņlaukums nav 40 x 20 m (vai 60 x 20 m), tad būtu vēlams ar baltiem konusiem (vai pat plastmasas bundžām) laukumu norobežot, lai zirgs pierod pie norobežojumiem.

Īpaši jāuzmanās, lai nejātu iejādes shēmu pārāk daudz reižu, jo zirgs var sākt minēt nākošo elementu, nevis koncentrēties uz jūsu dotajiem signāliem. Vislabāk ir shēmu sadalīt vairākās nelielās daļās un katru mācīties atsevišķi, tikai beigās pāris reizes izpildot visu no sākuma līdz beigām.

Konkūra zirgam īpaši noder, ja tas ir lokans un paklausīgs, strādājot “uz zemes”, bet tas būtu jāiepazīstina arī ar krāsainiem šķēršļiem un dīvainiem dekoriem. Regulāri mainiet šķēršļu novietojumu laukumā, lai zirgs pierod pie jaunām situācijām. Ja kādu laiku neesiet startējuši sacensībās vai jums nav lielas pieredzes – iekļaujiet treniņos šķēršļu maršrutus. Vairums jātnieku un zirgu atsevišķus šķēršļus pārvar veiksmīgi, bet sastopas ar lielām problēmām, kad ir jāveic pilns maršruts.

Ja laukumā nav pieejami daudz šķēršļu, tad laba doma ir doties treniņos uz kādu kaimiņu stalli. Tad zirgu var iepazīstināt ar šķēršļiem (ja tas ir jauns) vai atgādināt, kā jālec maršruti (zirgam ar pieredzi). Jātniekam šādi izbraucieni palīdzēs nostiprināt pārliecību un mazināt stresu īstajās sacensībās.

Noderīgi padomi:

  • Izveidojiet sacensībām nepieciešamo lietu sarakstu, iekļaujiet tajā rezerves ekipējumu (kā minimums liekas pavadas un kāpšļu siksnas) un pirmajai palīdzībai nepieciešamās lietas. Kad kravājiet somas sacensībām, rūpīgi atķeksējiet sarakstā visu līdzpaņemto. Šādi jūs sevi lieki nesatrauksiet.
  • Uz sacensībām ņemiet līdzi vecus dvieļus. Tie būs ļoti noderīgi, lai noslaucītu zirgu vai aizsargātu jūsu bridžas brīdī, kad zirga pakavos skrūvējiet radzes.
  • Vienmēr dodoties uz sacensībām, sagatavojiet sevi un zirgu vienu līmeni augstāk nekā paredzēts. Ja plānojiet lekt 80 cm maršrutu, mājās jāspēj lekt 90 cm.

Informācijas avots: Horse & Rider, June 2010

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase