Kā risināt problēmas ar zirga ievešanu treilerī

Treneris Džons Lions no ASV sniedz vērtīgus padomus, ko darīt un ko nedarīt, lai risinātu piecas izplatītākās problēmas, kas saistītas ar zirga ievešanu treilerī.

1. PROBLĒMA

treileris1

Problēma: Zirgs iet atpakaļ nevis uz priekšu.

Ko darīt: dodiet tam komandu „iet-uz-priekšu”, ar iejādes steku viegli pieskaroties tā gurniem. Turpiniet komandu, līdz zirgs sper soli uz priekšu.

Ko nedarīt: Vilkt aiz zirga galvas un pārstāt pieskārienus, ja zirgs atkāpjas.

Džona padoms: “Vairums cilvēku pieļauj kļūdu, pārstājot piesitienus ar steku, tikko kā zirgs sāk atkāpties. Tādā veidā zirgs iemācās, ka piesitiens ar steku nozīmē – atkāpties.”

2. PROBLĒMA

treileris2

Problēma: Zirgs protestā sper, kad pielietojat steku uz gurniem, lai liktu tam iet uz priekšu.

Ko darīt: Ignorējiet to, parasti šāda uzvedība pāriet pati no sevis.

Ko nedarīt: Sacelt lielu traci, ja vien zirgs nesāk pārlieku aizrauties ar speršanu stekam. Tādā gadījumā vienreiz iesitiet zirgam zem lecamajām locītavām brīdī, kad tas sper.

Džona padoms: “Atkārtojiet to pāris reizes, un zirgi lielākoties pārstāj spert.”

3. PROBLĒMA

treileris3

Problēma: Zirgs apstājas, pirms jūs vēl esat nonākuši līdz treilerim.

Ko darīt: Ļaujiet viņam stāvēt izvēlētajā apstāšanās punktā un paglāstiet zirgu, līdz tas nomierinās. Tad paprasiet tam spert vienu soli uz priekšu, slavējot zirgu par izpildīto.

Ko nedarīt: Zaudēt pacietību un sadusmoties uz zirgu par apstāšanos. Zirgs liek saprast, kur beidzas viņa komfortablā zona, un no tās Jūs viņu neizvilksiet ar sodīšanu.

Džona padoms: “Atgādiniet sev, ka Jūs neinteresē dabūt zirgu treilerī tūlīt un tepat. Jūs interesē panākt kontroli pār viņa kustībām un likt viņam justies droši.”

4. PROBLĒMA

treileris4

Problēma: Zirgs ceļas pakaļkājās.

Ko darīt: Izmantojiet pātagu vai steku, lai iesistu pa kājām zem karpālajām locītavām tajā laikā, kamēr zirgs ir pacēlies gaisā; tikko kā viena priekškāja pieskaras zemei, pārstājiet darbības.

Ko nedarīt: Sist virs karpālajām locītavām, kas faktiski rosinās zirgu celties pakaļkājās.

Džona padoms: “Uzmanieties, lai paši atrastos drošā pozīcijā tā, lai zirgs netrāpītu Jums ar priekškājām.”

5. PROBLĒMA

treileris5

Problēma: Zirgs cenšas pārlikt savu galvu pāri Jūsējai, tādējādi iebrūkot Jūsu personīgajā telpā.

Ko darīt: Kontrolējiet zirga degunu, paceļot steku viņa purna priekšā: tas liks zirgam atvilkt galvu atpakaļ. Tad pasperiet soli tuvāk viņam, liekot atkāpties un iziet no Jūsu personīgās telpas.

Ko nedarīt: Censties cīnīties ar „visu” zirgu. Panākot, ka zirgs aizvāc galvu no Jūsu personīgās telpas, arī pārējais ķermenis tam sekos.

Džona padoms: “Tādas situācijas parasti gadās treilera iekšpusē. Uz to ir jābūt gatavam.”

Džons Lions no ASV  ir viens no pasaules vadošajiem treneriem, kurš 29 gadus ir veltījis tam, lai apmācītu zirgu īpašniekus, kā strādāt ar saviem zirgiem.

Sagatavots pēc www.equisearch.com materiāliem.

Raksta autors: Sigita Eitcena

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase