Kāpēc ir nepieciešami elektrolīti?

Elektrolītus izmanto, lai kontrolētu šķidruma līdzsvaru organismā. Galvenais elektrolīts, kas to dara, ir nātrijs – tas pats, kas atrodas vārāmajā sālī.

Nepieciešamais elektrolītu daudzums katram zirgam ir atšķirīgs un to ietekmē arī zirga uzturs. Vienkārši runājot, ja laiks kļūst karstāks un zirgam ir daudz jāstrādā, tas svīstot zaudēs elektrolītus un būs nepieciešams tos papildus uzturā nodrošināt.

Kombinētās barības zirgu nenodrošinās ar pietiekamu elektrolītu daudzumu, tāpēc tie papildus jādod piedevu veidā.

Zirgam var dot elektrolītu piedevu vai parastu vārāmo sāli. Ja zirgs nedzer ūdeni ar elektrolītu piejaukumu, tad to var pievienot barībai.

Vidēji lielam zirgam, smagos treniņos vasarā vajadzētu pietikt ar 50 gr sāls dienā (vēlams sadalīt uz vairākām ēdienreizēm). Pirms uzsākt pašam kaut ko zirgam barot, obligāti būtu jākonsultējas arī ar zirga veterinārārstu.

Piedevās visbiežāk lietotie elektrolīti – nātrija hlorīds (vārāmā sāls), kalcija karbonāts un kālija hlorīds – nav iekļauti FEI aizliegto vielu sarakstā.

Tāpat nav aizliegts arī nātrija bikarbonāts vai glikoze. Līdz ar to ir droši lietot vienkāršas elektrolītu piedevas, nebaidoties, ka tās sportā ir aizliegts lietot.

Ja sportists startē augsta līmeņa sacensībās, tad rekomendē izpētīt piedevu saturu vai sazināties ar ražotāju/izplatītāju par produkta īpašībām, sastāvdaļām un vai tās nav aizliegtas.

Saraksts ar aizliegtajām vielām atrodams: www.feicleansport.org

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase