Dunduriem nepatīk balti zirgi

Dunduru pasaulē, balti/sirmi nav tik pievilcīgi objekti kā bēri vai dūkani, šo faktu atklājuši zinātnieki no Ungārijas, Spānijas un Zviedrijas.

Par šo interesanto faktu visticamāk priecāsies tieši balto/sirmo zirgu īpašnieki, jo baltiem zirgiem nav daudz priekšrocību – tie ir daudz jutīgāki pret saules stariem, kas var izraisīt ādas vēzi vai redzes traucējumus.

Balstoties uz vairākiem veiktajiem eksperimentiem , zinātnieki atklāja, ka balti zirgi mazāk piesaista insektu uzmanību, daļēji tā dēļ, ka to spalva atstaro gaismas starus.

Izrādās, ka zirgi ar gaišu spalvu atstaro gaismu ar zemāku polarizāciju nekā zirgi ar tumšu spalvu. Pētījuma autori paskaidroja, ka gaiši zirgi vairāk izkliedē gaismu ar krēpju un spalvas palīdzību nekā tumši zirgi, tā samazinot gaismas polarizāciju.

Pētījums ir ļoti svarīgs, jo dunduri spēj pārnēsāt dažādas slimības, piemēram, zirgu infekciozo anēmiju (EIA).

Pētījuma nosaukums ir – „Negaidītas gaišās zirga spalvas priekšrocības: zirgi, kas atbaida dundurus ir baltā krāsā” (An unexpected advantage of whiteness in horses: the most horsefly-proof horse has a depolarizing white coat).

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Atpakaļ

1 komentārs

  • Madara

    Madara Vispār jau tas taka nav nekāds atklājums :D Varbūt zinātniekiem, kas ikdienā nesaskaras ar dunduriem un mušām tas ir kas jauns. Ne pa velti mušu segas lielākoties ir baltas. Arī daudzi jātnieki vasarā valkā baltas vai bēšas bridžas, lai moskīti nekostu. Ganos jau var pavērot, ka tumšie lopi vienmēr ir vairāk apsēsti ar dunduriem.

    2. marts, 2012 @ 14.49

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase