Eļļas nozīme zirga uzturā

Lai gan zirga dabīgais uzturs nesatur daudz eļļas, tomēr dzīvnieks ir spējīgs to apbrīnojami labi pārstrādāt. Tādēļ eļļa ir kļuvusi ļoti populāra, lai nodrošinātu ar neuzbudinošu enerģiju. Zirgs šo enerģiju izmanto, kad ir neliela slodze, tādējādi saglabājot nozīmīgus glikogēna krājumus, lai tos izmantotu, kad darba intensitāte palielinās. Šo fenomenu dēvē par glikogēna taupīšanu un ir lieliski izmantojams zirgiem, kuru izturība ir jāuzlabo.

Soja un linsēklas ir populārākie zirgiem piemērotas eļļas avots.

Eļļa nodrošina līdz pat divām reizēm vairāk enerģijas, salīdzinot ar ogļhidrātiem, kas tiek iegūti no graudiem, tādā veidā tā ir lielisks līdzeklis, lai palielinātu kaloriju daudzumu uzturā, nepalielinot barības apjomu.

Eļļa sastāv no dažādām taukskābēm, piemēram, omega 3 un 6. Šīs taukskābes arī padara eļļu tik noderīgu. Dažas taukskābes ir ļoti nozīmīgas, tādēļ tās būtu jāiekļauj zirga uzturā katru dienu.

Šis ir arī viens no drošākajiem veidiem kā nodrošināt ar enerģiju zirgus, kuriem vajadzētu izvairīties no cietes, proti, tiem zirgiem, kuriem ir nosliece uz laminītu.

Jo vairāk eļļas iekļauj zirga uzturā, jo vairāk zirgam nepieciešami antioksidanti, piemēram, selēns un E vitamīns, lai aizsargātu zirgu pret brīvajiem radikāļiem, kas rodas eļļas pārstrādes procesā.

Parasti eļļu pievieno kombinētajai barībai granulās vai arī ar to viegli pārklāj dažādus maisījumus.

Feefing made simple, Baileys praktiskie padomi zirga barošanai.

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase