«Rakšos» sāk piedāvāt pasaulē atzīto lamu terapiju

Ņemot vērā dzīvnieku terapijas popularitāti visā pasaulē un to enerģijas pozitīvo ietekmi uz cilvēku, atpūtas komplekss un brīvdabas ZOO «Rakši» sāk piedāvāt vienu no tās veidiem – lamu terapiju/pārgājienu. Ir pierādīts, ka tieši lamas to maigās dabas un intuīcijas dēļ ir terapeitiskiem nolūkiem ideāli piemēroti dzīvnieki, kas spēj sniegt emocionālu pacēlumu ikvienam.

Lamu terapija īpaši piemērota cilvēkiem, kuri cieš no depresijas, vēlas atgūt dzīvesprieku un rast harmoniju apkārtējā stresa apstākļos, kā arī tiem, kuriem nepieciešams atgūt spēkus pēc dažādām pārciestām slimībām. Atpūtas komplekss «Rakši» šobrīd ir vienīgā vieta Latvijā, kur tiek piedāvāta lamu terapija.

Pasaulē ir pierādīts, ka lamu terapija palīdz stiprināt ģimenes saites, palīdz tikt galā arī ar dažādām bērnu un pusaudžu uzvedības problēmām, kā arī ir ļoti labs relaksācijas un atpūtas veids.

«Dzīvnieks ir brīnišķīgs medijs starp iekšējo un ārējo pasauli. Katra dzīvnieka acīs, kas ieskatās mūsos, mēs varam ieraudzēt savas pasaules atspulgu. Tas ir drošākais veids kā saudzīgi satikt sevi. Īpaši nomāktiem cilvēkiem ir kontakta problēmas, kuras nevar risināt tikai ar gribas palīdzību. Svarīgākais šajā terapijā ir ielaist mīlestību sevī un ļaut tai izpausties sākumā kaut vai tikai pret kādu dzīvnieku. Tas vairo cerību!» stāsta geštaltterapeite Solvita Vektere.

Terapijas/pārgājiena laikā lamiņas iepazīstas ar cilvēkiem, savukārt cilvēki tiek iedrošināti iesaistīties dažādās aktivitātēs ar lamu. Lamu terapija iekļauj ļoti ciešu kontaktu ar dzīvnieku – lamas glāstīšanu, barošanu no rokas, apskaušanu un došanos īsākā vai garākā pastaigā. Ļoti būtiska terapijas daļa ir individuāla kopīgā laika pavadīšana ar dzīvnieku, tādējādi sekmējot uzticēšanos, atbildību sajūtu un savu spēju apliecināšanu, kā arī pāru un grupu saliedēšanos.

Lamas palīdz iedziļināties cilvēka iekšējā pasaulē, un tas tiek panākts ar rūpēm un ciešu starpsugu sadarbību. Lamu komunikācija ar cilvēku ir maiga, pacietīga un reizēm pat komiska. Lamas ir izteikti ziņkārīgas, ieinteresētas un dzīvespriecīgas, ļoti ātri un viegli pieņem cilvēkus, tādēļ terapija jau laicīgi spēj sniegt pozitīvus rezultātus.

Lamas sajūt citu vajadzības un labprāt dalās savā maigumā un labestībā. Tās nereaģē negatīvi uz cilvēkiem, kas citiem šķiet atšķirīgi un palīdz atraisīties pat visnoslēgtākajām personām. Lamas ir apdāvinātas ar spēju sniegt labsajūtu un mazināt stresu. Tām ir īpaši maiga daba, kas ļauj cilvēkiem nomierināties, aizmirst problēmas un relaksēties. Tās padara gaišāku dienu veciem ļaudīm, māca rūpes bērniem, dāvā prieku slimību skartajiem un tiem, kuriem nepieciešams atgūties un novērst domas pēc drudžainas ikdienas.

Kā vienu no lamu terapijas veidiem, atpūtas komplekss «Rakši» piedāvā iespēju doties pastaigās ar lamām pa kompleksa teritoriju vai gar Gaujmalu. Lamas savas izcilās izturības dēļ ir gatavas doties pat vairāku dienu pārgājienos, kļūstot gan par izcilu ceļabiedru, gan palīgu somu nešanā.

Par «Rakšiem»:
«Rakši» ir atpūtas komplekss klusajā un gleznainajā Gaujas senlejā tikai 6 km no Cēsīm un 2 km no populārajiem kalnu slēpošanas parkiem «Ozolkalns» un «Žagarkalns». Komplekss piedāvā plašas aktīvās atpūtas iespējas, pasākumu rīkošanu, komfortablas naktsmītnes viesu namos, kā arī unikālu iespēju apskatīt divkupru kamieļus, Dienvidamerikas lamas, alpakas un gvanako.

Papildus informācija: elija.krauze@hotelraksi.lv; 29272963

Raksta un bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase