Lielbritānijas iejādes jātnieku treniņu paradumi

Lielbritānijā tika veikta 2500 iejādes jātnieku un to paradumu izpēte, kuras rezultātā atklājās kopējas treniņu metodes vai ieradumi. Vairums zirgu bija siltasiņu ar skausta augstumu no 162 cm līdz 172 cm, kas piedalās iesācēju vai vidējas grūtības iejādes sacenībās divas reizes mēnesī.
Pētījums atklāja, ka zirgu sagatavotības līmenis ir par vienu līmeni augstāks nekā tas, kurā tie piedalās sacensībās un, ka pārsvarā zirgi tiek trenēti 1 stundu trīs vai četras reizes nedēļā.
Vairums ikdienas nodarbību sākas ar 15 minūšu iesildīšanos, tad seko 35 minūšu intensīvs treniņš un pēc tam 10 minūšu „atsildīšanās”. Gandrīz pusi treniņa laika jātnieki pavadīja rikšojot, trešdaļu – lēkšojot. Lielāko nodarbības laiku uzmanība tiek veltīta tempu noslīpēšanai, pārejām un specifisku elementu izpildīšanai.
Paralēli iejādes treniņiem, vairums zirgiem (izņemot ļoti augsta sacensību līmeņa zirgus) tiek nodrošinātas apvidus izjādes, kordošana vai nodarbības ar lēkšanas vingrinājumiem. Lielākai daļai no zirgiem, kas piedalījās pētījumā, tikai 15-30 stundas nedēļā ir iespēja ganīties ganībās.
Atsauce
J.M. Walters, T. Parkin, H.A. Snart and R.C. Murray. 2008. Current management and training practices for UK dressage horses. Comparative Exercise Physiology. 5: 73-83.
Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase