Lielbritānijā stājas spēkā jauni zirgu pārvadāšanas noteikumi

Simtiem jātnieki, kuri pārvadā savus zirgus ar tā sauktajiem “mašīnai piekabināmajiem treileriem”, sākot no šīs nedēļas vairs nevarēs vieni paši braukt, jo spēkā stājušies jauni noteikumi.

Automašīnu vadītājiem, kas nokārtojuši autovadītāja tiesības pirms 1997. gada, būs atļauts pārvadāt piekabināmos zirgu treilerus un zirgu furgonus līdz 7,5 tonnām, tiem papildus nebūs jāiegūst C1 kategorijas tiesības.

Līdz 6. aprīlim šie autovadītāji drīkstēja arī braucienā pavadīt šoferus, kuriem ir jānokārto C1 kategorijas tiesības.

Sākot no šīs nedēļas spēkā ir noteikumi, kas nosaka, ka tikai tie autovadītāji, kuri ir nokārtojuši zirgu furgona (zirgu pārvadājamā kravas mašīna) tiesības, drīkst mācīt braukt/pavadīt ceļā autovadītājus ar zirgu treileriem. Tie autovadītāji, kas nokārtojuši tiesības pirms 1997. gada, joprojām drīkst braucienā sēdēt blakus/pavadīt autovadītājus, kas velk piekabināmos treilerus.

C1 tiesību nokārtošanu piedāvā vairākas kompānijas visā valstī, kopējās izmaksas aptuveni ir 1000 mārciņas jeb 803 lati. Pārbaudījums ietver arī teorijas testu (50 mārciņas) un praktisko eksāmenu (115 mārciņas). Autovadītājam jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Braukšanas standartu aģentūras (Driving Standards Agency – DSA) pārstāvis informē: “Ceļu drošība ir ļoti būtisks jautājums, ja satiksmē tiek iesaistītas personas, kuras nekad nav kārtojušas attiecīgās kategorijas tiesības un, piedevām, kuras māca vadīt treileri vai furgonu autovadītājiem – iesācējiem”.

Neskatoties uz to, ka DSA, sekojot publiskām debatēm, mainīja likumu 2007. gadā, daudzi autovadītāji ir sašutuši par šo pēkšņo ziņu, apgalvojot, ka iepriekš par šīm izmaiņām neesot bijuši informēti un nav bijis laika pienācīgi sagatavoties jaunajām likuma prasībām.

Raksta atsauce

Bildes atsauce

Atpakaļ

Komentējiet

Zirgam.lv
Draugiem.lv pase